Bilgipark kurulduğu günden itibaren Vinten firmasının distribütörlüğünü yapmaktadır.

Vinten firması; Tripod, Pan-Tilt kafası, pedestal ve tracking otomasyon çözümlerini sunmaktadır. Türkiye’ de sektörde öncü bir marka olup birçok özel ve yerel yayıncılarda kullanılmaktadır.

Ürünler

Pan ve Tiltler

Vector Serisi

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Vision Serisi

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Robotikler

Robotikler Serisi

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kontrol Sistemi

Vega

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Vector Serisi

Vector 430i kodlanmış kafa kompakt ve hafiftir, kurulumu basit ve taşıması kolaydır. Kademesiz olarak ayarlanabilen Mükemmel Denge ve pürüzsüz TF sürükleme teknolojisi dahil olmak üzere Vinten’in ünlü Vector kafalarıyla ilişkili tüm işlevleri içerir.

Ana Özellikler

Pan ve tiltin hassas, gerçek zamanlı dijital elektronik konumlandırması. Geniş bir yük ve eğim aralığında sonsuz mükemmel denge. Olağanüstü kırbaç pan kontrolü için TF sürükle. Geniş bir yük aralığında ±90° eğim aralığı. Kontrollerin ergonomik konumlandırılması. Hızlı tekrarlanabilir kurulumlar için dijital terazi okuma

Vector 750

120 kg / 265 lbs’ye varan kapasiteyle Vector 950, stüdyo ve OB yayın kameraları için uzun lenslerin ve büyük düzeneklerin gelişmiş kontrolü için en üst noktadır.

TF sürükleme, olağanüstü çırpma tavası kontrolüne ve -40°C ile +60°C arasında geniş bir çalışma sıcaklığı aralığına olanak tanır. Yüksek çıkışlı eğimli sürükleme modülleri ayrıca rüzgarlı koşullarda üstün tutma kuvveti ve gelişmiş kontrol sağlar.

Vector 750i
Vector 460i

75 kg / 165 lbs’lik Vector 750 maksimum taşıma kapasitesi, yetenek monitörleri ve spot ışıkları gibi kamera aksesuarlarının daha fazla kullanılmasını sağlar. Eşsiz dengeleme mekanizması, ayarlamaları basitleştirerek kamera yapılandırmasını değiştirirken zaman alan kam değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırır. Hem Perfect Balance hem de TF kalama sistemi için sonsuz ayarlanabilirlik ile hem kaydırma hem de eğme hareketlerinde sorunsuz çalışma, yüksek düzeyde kontrol, her durumda olağanüstü yumuşak hareket ve olağanüstü kamçı kaydırma sağlar.

Vector 950

Vector 750i kodlu kafanın maksimum taşıma kapasitesi 75 kg / 165 lbs olup, monitörler ve spot ışıkları gibi kamera aksesuarlarının daha fazla kullanılmasına olanak tanır ve yayın kameraları ve lensler için idealdir. Eşsiz dengeleme mekanizması, ayarlamaları basitleştirerek kamera yapılandırmasını değiştirirken zaman alan kam değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırır. Hem Perfect Balance hem de TF kalama sistemi için sonsuz ayarlanabilirlik ile hem kaydırma hem de eğme hareketlerinde sorunsuz çalışma, her durumda yüksek düzeyde kontrol ve son derece yumuşak hareket sağlar.

Vision Serisi

Aksesuarlı video kameralar için ideal olan Vision blue5, kullanımı zahmetsiz hale getiren Vinten’in kanıtlanmış yayın teknolojisini içerir ve tarzınıza tam olarak uyması için mükemmel denge ve hassas ayarlanabilir sürükleme sağlar. Vision LF sürükleme teknolojisi, ipeksi pürüzsüz hareket ve hassas çerçeveleme sağlar.

Ana Özellikler

Profesyonel üretim için mükemmel denge. Hızlı, hassas kurulum için yüksek kontraktürlü mavi LED dengeleme balonu. Zahmetsiz kullanım için tüm kontrollerin ergonomik tasarımı. Her yıl üstün performans.

Vision 100

Sınıfının lideri Vision 250, stüdyo prodüksiyonu ve OB/EFP uygulamaları için vizörler, yönlendiriciler ve kaydırma çubuğu kontrolleriyle tamamlanan en yeni sistem kameralarını destekler. TF kalama sistemi sonsuz ayar sunar ve denge sisteminden bağımsız çalıştığı için pan ve tilt ekseninin hassas bir şekilde dengelenmesini sağlar, böylece hareketi takip etmek için gereken çaba tamamen önemsiz hale gelir.

Vision 250 ayrıca, herhangi bir aydınlatma durumunda basit ve tekrarlanabilir kamera kurulumu sağlayan ışıklı sürükleme kontrolleri ve bir dijital karşı ağırlık okuması içerir.

Vision 10AS
Vision Blue5

Perfect Balance’ı TF kalama sistemiyle birleştiren Vision 100, en zorlu koşullarda tam kontrol ve tutarlı performans sağlar. Aydınlatmalı sürükleme kontrolleri ve dijital karşı ağırlık okuması, her türlü aydınlatma koşulunda basit ve tekrarlanabilir kamera kurulumu sağlar.

Vision 250

Vision 10AS, video kameralar için yalnızca Vinten’de bulunan uygun maliyetli, profesyonel birinci sınıf yayın kalitesi sunar.

Ana Özellikler

Profesyonel üretim için mükemmel denge. Hızlı, hassas kurulum için yüksek kontraktürlü mavi LED dengeleme balonu. Zahmetsiz kullanım için tüm kontrollerin ergonomik tasarımı. Her yıl üstün performans. Tarzınıza uyması için Yağlanmış Sürtünme sürükleme kontrolü

Robotikler Serisi

ICE teknolojisini içeren 16 kg / 35 lbs’ye kadar taşıma kapasitesi ile kompakt, tamamen robotik kaydırma ve eğme kafası.

FHR-35

ICE teknolojisini içeren 91 kg / 200 lbs’ye kadar taşıma kapasitesine sahip ağır hizmet tipi robotik veya manuel kaydırma ve eğme kafası.

FH200

Fusion teknolojisini içeren 95 kg / 210 lbs’ye kadar taşıma kapasitesine sahip üstün robotik veya manuel kaide.

Ana Özellikler

95 kg’a (210 lbs) kadar yükler için değiştirilebilir robotik veya manuel kontrol – çok işlevli stüdyolar için mükemmel esnek sistem. Ayarlanabilir tampon hassasiyeti. Yük kapasitesi, FH-145 kafa, kamera, lens ve prompter/makyaj monitörü kombinasyonunun toplam ağırlığını 66 kg’a (145 lbs) kadar destekleyebilir 6. VR seçeneğiyle
iş akışınızı özelleştirin.

Hexagon Track System
FHR-35

Ana Özellikler

1. Yayın kalitesindeki kameranızı ve lenslerinizi kontrol edin (özellikle Canon ve Fujinon)
2. Tutarlı üretim değerleri sağlayan yüksek tekrarlanabilirlik ve doğruluk
3. Çok çeşitli hızlarda doğru, akıcı hareket
4. Stüdyo karmaşasını en aza indiren dahili harici arayüz kutusu ve güç kaynağı
5. Standart bir Ethernet ağı üzerinden çalışan ultra güvenilir iletişim protokolü
6. VR seçeneğiyle iş akışınızı özelleştirin
7. Ortamınız için montaj seçenekleri
8. 24 saat küresel hizmet ve destek ağı güvencesi.

FH 200

Ana Özellikler

1.Manuel veya robotik modlar, serbest form veya önceden programlanmış gösteri formatı arasında geçişi kolaylaştırır.
2. Yayın kalitesindeki kameranızı ve lenslerinizi kontrol edin (özellikle Canon ve Fujinon)
3. Tutarlı üretim değerleri sağlayan yüksek tekrarlanabilirlik ve doğruluk
4. Geniş bir hız aralığında doğru, akıcı hareket
5. Stüdyo karmaşasını en aza indiren dahili harici arayüz kutusu ve güç kaynağı
6. Standart bir Ethernet ağı üzerinden çalışan ultra güvenilir iletişim protokolü
7. VR seçeneğiyle iş akışınızı özelleştirin
8. Ortamınız için montaj seçenekleri
9. Büyük bilgi istemleriyle uyumlu
10. 24 saat küresel hizmet ve destek ağı güvencesi.

FPR-210

Kameranızı bir Hexagon palet üzerinde tüm set boyunca kaydırın. Motorlu bir platform üzerine monte edilen ve entegre bir yükseltme sistemine sahip olan bu araba, kamerayı mükemmel bir hareketle yukarı, aşağı ve yanlara doğru hareket ettirerek düşük profili korurken değişen açılarda düzgün çekimler yapmanızı sağlar. Zarif ve modüler yapısı, dolly’nin üst düzey haber stüdyoları, konserler, gösteriler ve spor etkinlikleri gibi çok çeşitli uygulamalarda kullanılmasını sağlar. Hexagon sistemi, Vinten Robotik Kontrol sistemi (VCR) ile sorunsuz bir şekilde entegre olur. Hexagon taşıyıcı, motorlu kolon ve robotik kafa, Vinten kontrol protokolüne yerel olarak arayüz oluşturur ve Vinten kontrol sisteminden tamamen yönetilebilir. Hexagon sistemi, Vinten Robotik Kontrol (VRC) sistemi ile tamamen entegredir. Hexagon zemin sistemi, robotik kamera rayları alanındaki en son tasarımdır. En zorlu ortamlar için benzersiz bir ray şekline ve sağlam araba tasarımına sahiptir.

Vega Serisi

Yeni bir kontrol dönemi

VEGA Kontrol Sistemi, Vinten robotik çözümlerine son derece esnek bir çekirdek sağlar. Birinci sınıf robot kontrolünü kurumsal sınıf altyapı özellikleriyle birleştiren VEGA, stüdyo kamera kontrolünün nasıl ve nerede gerçekleştirileceğini yeniden tanımlıyor. Prodüksiyonlar, farklı bir görsel kimliğin temelini oluşturmaya yardımcı olan hassas yaratıcı kontrolden yararlanırken, teknik ekipler, Seervision tarafından desteklenen yapay zeka odaklı Sunum Yapan Kişi İzleme ve Ses kontrolü gibi son teknoloji seçeneklerle ölçeklendirebilir ve otomatikleştirebilir.

VEGA

VEGA, yüksek basınçlı canlı prodüksiyonlar için kritik bir araç olarak tasarlanmıştır. Modern kullanıcı arayüzü, uyarlanabilir kontroller ve sürükle ve bırak işlevi gibi kullanıcıyı yönlendiren ve destekleyen tanıdık özellikler içerir. Hızlı geri çağırma için üretim ekipmanı konfigürasyonları oluşturulabilir ve kaydedilebilir; kaydırıcılar ve görsel ipuçları, yüksek düzeyde konfigüre edilebilir VEGA Kontrol Panellerinin yanı sıra dokunmatik ekran kullanımını destekler. Tam operasyonel esneklik için, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kontrol odasından herhangi bir stüdyonun ortak kontrolünü sağlayan birden fazla kontrol cihazı ağa eklenebilir. .

VEGA
VEGA

VEGA, otomasyon olanaklarını geliştiriyor. Entegre özellikler, yoğun kontrol odalarında her zamankinden daha fazla verimlilik iyileştirmelerini desteklemek için yardımcı sistemlerle artan birlikte çalışabilirlik tarafından desteklenmektedir. Seervision tarafından desteklenen VEGA Presenter Tracking, bireyleri sorunsuz ve doğal bir şekilde takip etmek ve çerçevelemek için hareketi öngören entegre yapay zeka güdümlü yetenek takibi sunar. VEGA Voice Director, konuşma tanımayı kullanarak kontrol odası personelinin sözlü komutları kullanarak kameraları seçme, çekimleri geri çağırma ve yeniden çerçeveleme gibi temel çalıştırma işlevlerini gerçekleştirmesine olanak tanır. VEGA Playout, stüdyoların minimum kaynakla en yüksek standartlara uyum sağlamasına ve performans göstermesine yardımcı olmak için sorunsuz bir şekilde arabirim oluşturarak 3. taraf sistemlerin kontrolü ele geçirmesine olanak tanır.


Daha fazla detaylı bilgi ve satın alım işlemleriniz için tarafımıza aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.