Bilgipark Fab markasının Türkiye Distribütörüdür.

F.A. Bernhardt GmbH, Almanya Münih merkezli yenilikçi, güvenilir ve üstün kalitede Teletext, Altyazı (Subtitle) sistemleri geliştirmektedir.

FAB Teletext

FAB Teletext Sistemi, FAB Teletext Editor ve FAB Teletext Data Generator’den oluşur.

Gelişmiş teletext sistemleri, tüm teletext sayfalarının isteğe bağlı geçmiş arşiviyle birlikte FAB Teletext Ağ Denetleyici Veritabanını da içerir.

FAB Teletext Generator FT-DVBTSG / FT-DVBTDG, teletext altyazılı ve teletext sayfalı bir teletext akışı oluşturmak için PC için bir yazılım paketidir. Teletext özelliği, teletext verilerinin, hiçbir altyazı iletilmediği zaman bile TV görüntüsünün her alanında bulunması gerektiğini tanımlar. FT-DVBTSG / FT-DVBTDG, bir Windows Hizmeti olarak çalışır ve SDI’ye eklenen veya ASI veya IP üzerinden TS olarak iletilen her TV alanı için bir teletext akışı oluşturur.

FAB Teletext Editor teletext sayfalarının hazırlanması ve teletext sayfalarının teletext sistemine aktarılması için Windows tabanlı bir programdır.

Yunanca ve Kiril dahil tüm batı, orta ve doğu Avrupa yazılarını destekler. Diğer üreticilerin teletext sistemleri için teletext sayfalarının hazırlanmasını sağlayan çok sayıda dosya biçiminin yüklenmesini destekler( *.TTP, *.EP1, *.WSP, *., *.BIN, *.PGW, *.VTX, *.TPG, *.TTI, *.DTA, *.PAG, *.VTS ve diğerleri).

FAB ve ayrıca diğer üreticilerin teletext sistemleri ile uyumludur.

FAB Altyazı

FAB, tüm altyazı uygulamaları için eksiksiz bir altyazı sistemi geliştirmiştir. Açık altyazılar , Teletext altyazıları , DVB altyazıları , Kapalı altyazılar CEA-608/CEA-708 , İnternet akışı altyazıları , DVD ve Blu-ray altyazıları , Dijital Sinema altyazıları alanlarında altyazı sistemi mevcuttur.

FAB Subtitler STD (Standart), altyazıların hazırlanması ve 90’dan fazla farklı altyazı dosyası biçiminin içe ve dışa aktarılması için kullanılan, Windows yüklü bir PC için bir yazılım paketidir .

FAB Subtitler STD, birçok farklı formattaki video dosyalarını açabilir, ancak çerçeveye duyarlı gezinme, MPEG1, WMV, MXF ve MOV/MP4 video dosyaları için her zaman doğru şekilde çalışacaktır. Diğer video dosyası türleri de çalışabilir ancak bu, bilgisayarda yüklü olan codec bileşenlerine bağlıdır. Giriş ve çıkış zaman kodlarının ses üzerinden görsel sunumu için çok yararlı olan bir ses grafiği görüntülenir. FAB Subtitler hemen hemen her video dosyasını MP4’e dönüştürebilir ve sahne değişiklikleri algılanır ve MP4 dosyasında meta veriler olarak saklanır, böylece bunlar altyazı hazırlanırken ses grafiğinde görüntülenir.

FAB Subtitler, yapılandırma profillerini destekler. Bir konfigürasyon seti bir dosyada saklanabilir ve herhangi bir zamanda yüklenebilir. Altyazılar arasındaki kare sayısı, bir altyazının maksimum süresi gibi farklı yönergeleri izleyerek altyazı üretimi için birden çok yapılandırma seti kullanılabilir.


Daha fazla detaylı bilgi ve satın alım işlemleriniz için tarafımıza aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.