Bilgipark uzun yıllardır Autocue firmasının distribütörlüğünü yapmaktadır. Autocue firması 1955’ten beri stüdyolarda, podyumlarda ve hemen hemen her yerde kullanılmak üzere prompter çözümleri sunmaktadır.

Explorer Serisi

Montaj kiti ekipmanınıza uyum sağlar, bu nedenle çoğunlukla hangi kamerayı ve lensi kullandığınız önemli değildir. Bir PTZ veya bir kutu lens ile çalışıyorsanız, o zaman bazı özel çözümlerimiz var, ancak video kameralar, dijital sinema kameraları, aynasız – diğer her şey standart Explorer Serisi Teleprompter’larımıza uyacaktır. İstemciyi monitörün altına monte edebileceğiniz için, kamera desteğinizde dengelemeyi de çok daha basit bulacaksınız.

19” Explorer Serisi Teleprompter ile stüdyonuzu tamamlayın. Büyük üretim alanları için mükemmel olan daha büyük ekran, 6m/20’nin çok üzerinde bir maksimum okuma aralığı sağlar.

Explorer Serisi hız için üretilmiştir. Bunun yerine kurulum süreniz uzarsa, soru sorarak üretim süresini kısaltmanın bir anlamı yoktur. Explorer Serisi Teleprompter’lar, bir araya gelen ve kameralar ve lensler için hızla ayarlanan minimum parçalarla tasarlanmıştır – burada herhangi bir alet gerekmez!

Explorer Yazılımı

19” Autocue Explorer, sorunsuz bir şekilde hemen başlamanız için tasarlanmıştır. Komut dosyaları, yazılımda oluşturulabilir veya zaman kazanmak için Word, Metin veya PDF belgelerinden içe aktarılabilirsiniz.

Komut dosyasında değişiklik yapmanız gerektiğinde, çoğu zaman düzenlemenin alışkın olduğunuz diğer yazılımlar gibi olduğunu göreceksiniz. Yazı tiplerini ve renkleri değiştirmek daha kolay olamazdı. Yayın yönlendirme yazılımında bulacağınız tüm işlevleri dahil edildi. Tek fark, aynı anda hem düzenleme hem de yönlendirme yapamamanızdır. Bu nedenle, düzenleme yapmak için yapılan işlemler arasında soru sormayı durdurmaktan memnunsanız, Autocue Explorer ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Autocue Explorer ile donanımınızı beslemek için bir çıkış alabilirsiniz: Aralarından seçim yapabileceğiniz HDMI, NDI ve iPad bağlantısı mevcuttur. Lens yönlendiricileri aracılığıyla görüntüyü ters çevirmeyi (çevirme olarak da bilinir) seçebileceğiniz ayarlarda bağlantının yönetimi kolaydır.

Uyumluluk tablosu için lütfen tıklayınz.

Pioneer Serisi

Ağır kamera kurulumlarıyla çalışacak şekilde tasarlanan 19” Pioneer Studio Box Lens Teleprompter, standart Autocue Pioneer prompter sistemlerinden iki önemli fark içerir. Birincisi, kaputta daha büyük bir açıklık. Bu, herhangi bir kutu lense sığacak kadar büyüktür ve etrafına ışığın girmesini önlemek için lensi saran siyah bir bezle çevrilidir. İkinci fark, prompter sistemini ağır hizmet tipi bir pan ve tilt kafasının önüne monte etmek için (kameranın altına oturan bir montaj kiti yerine) teleskopik çubukların kullanılmasıdır. Bunun gibi bir bilgi istemi kurmak, kurulum sırasında ağır bir kamerayı/lensi hareket ettirmeniz gerekmediği anlamına gelir ve kamera operatörleriyle dost kalmanıza yardımcı olur.

Pioneer Serisi paketleri, sunum yapan kişinin hazır durumda kalmasını sağlamak için herhangi bir aydınlatma durumundan daha iyi performans gösterecek parlaklığa sahip en yüksek özellikli monitörlerimizi içerir. Tüm Autocue monitörlerinde olduğu gibi, yıllarca sıkı çalışmaya hazır güçlü bir metal muhafazaya sahiptirler. Aralarından seçim yapabileceğiniz 3G-SDI, CVBS, VGA ve HDMI girişleriyle, ister tek bir PC’niz, ister tam bir yayın tesisiniz olsun, prompter’ın entegre olacağından emin olabilirsiniz.

Pioneer Yazılımı

Pioneer Serisi, tam özellikli video yönlendiriciler ve canlı düzenleme yönlendirme yazılımı ile başlar, ardından mükemmel çözümünüzü şekillendirmenize izin veren seçenekleri eklemeniz yeterlidir. Hareket halindeyseniz monitör parlaklığı veya taşıma çantası gibi donanım seçeneklerini seçin, yazılımla bir IP’den SDI’ye dönüştürücü ekleyin veya yeteneğiniz için ayak kontrolörlerini seçin. Dünyanın her yerindeki yayıncılara tedarik sağlayarak, bir bilgi isteminden ne isteyebileceğinizi biliyoruz ve ihtiyacınızdan fazlasını ödememeniz için özelleştirilebilir bir çözüm geliştirildi.

Autocue Pioneer, canlı etkinliklerden yerel haberlere kadar her şeyi desteklemek için tasarlanmış tam özellikli bir video yönlendirme yazılım uygulamasıdır.Autocue Pioneer ile çıktılarınız sınırsızdır. Üç adet prompter bağlantı seçeneği vardır: HDMI, NDI ve iPad’ler ve IP dönüştürücüler için bir IP bağlantı seçeneği. Dahili görüntü döndürme olmadan lens monitörleri kullanıyorsanız, her bağlantıyı temel ayarlarla yapılandırabilir ve görüntüyü ters çevirebilirsiniz.Autocue Pioneer, birinci sınıf sunumlar için geliştirilmiş benzersiz PowerPoint entegrasyonuna sahiptir. Yazılım, slayt notlarından otomatik olarak bir komut dosyası oluşturur ve sunumu yapan kişiye metnin yanında slayt önizlemelerini gösterme seçeneği sunar.MOS ve paylaşılan dizin Haber odası sistemlerinin her ikisi de Autocue Pioneer’da standart olarak desteklenir. 

Uyumluluk tablosu için lütfen tıklayınız.

Navigator Serisi

Asal pozisyonda ve kalabalığın önünde olun. Konferans standlarımızdaki direkler, ışın ayırıcı camı konuşmacınız için mükemmel yüksekliğe yerleştirecek şekilde ayarlanır. Monitörler standın tabanında durur ve yukarıdaki cama yansıtılır. Navigator Plus’a dahil olan Pioneer yazılımımız PowerPoint® slaytlarını görüntüleyebilir ve komut dosyalarını çalıştırabilir. Mesajınızı hızlı bir şekilde iletmeniz gerektiğinde önemli olanın basit şeyler olduğunu anlıyoruz.

Navigator Serisi, konferans açılış konuşmacılarından ulusa seslenen başkanlara kadar herkes için bir çözüm sunan bu tarz yönetici yönlendirmeye adanmıştır.Navigator Serisi, yönlendirmeyi mekanınıza getirmek için ihtiyacınız olan her şeyi bir araya getirir. İki seçenek arasından seçim yapın: Daha küçük iç mekanlarda basit sunumlar için Navigator veya her konum için hazır Navigator Plus. Kabloları, yazılımı ve bir USB denetleyicisini dahildir. Böylece hangi seçeneği seçerseniz seçin, sisteminiz gelir gelmez hemen başlayabilir.

IP’den 2xSDI’ye Dönüştürücü

Autocue IP’den SDI’ya dönüştürücü, istem yapan bilgisayardan IP aracılığıyla istem video sinyalini alır ve Pioneer teleprompter’larını beslemek için bunu iki SDI sinyaline dönüştürür.

QBox

Autocue QBox-V6, bir bakışta durum göstergesi olan kompakt, taşınabilir bir kaydırma motorudur. PC’nize bağlanır ve IP üzerinden QMaster yazılım uygulamasını kullanarak videoyu bir HD-SDI bağlantısı aracılığıyla prompter monitörünüze iletir.

Seçilebilir Video Formatları;

-1080p60/50/29,97

-1080i60/59,94/50

-720p60/50

ShuttleXpress Kontroller

Herhangi bir süre istiyorsanız, Autocue bir kaydırma denetleyicisine yatırım yapmanızı önerir ve ShuttleXpress harika bir seçimdir.

Bu masa tabanlı prompter kaydırma denetleyicisi, USB yoluyla kolayca bağlanır ve kullanımı gerçekten rahattır. Beş programlanabilir düğme Autocue Pioneer ve Explorer yazılımında, seçtiğiniz işlevi gerçekleştirmek üzere ayarlanabilir, bu da ShuttleXpress’in her zaman ihtiyaçlarınıza göre özelleştirildiği anlamına gelir.

ShuttleXpress, eski Autocue yazılımıyla da kullanılabilir, ancak işlev düğmelerinin QStart, QPro veya QMaster’da atanamayacağını bilmenizi isteriz.


Daha fazla detaylı bilgi ve satın alım işlemleriniz için tarafımıza aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.