Bilgipark EditShare markasının Türkiye Distribütörüdür.

EditShare, her biri üretimi geliştirmek ve yaratıcılığı ortaya çıkarmak için tasarlanmış, sürekli genişleyen yenilikçi ürün ve özellikler yelpazesi sayesinde medya profesyonellerinin projeler üzerinde işbirliği yapmasını sağlar. Entegrasyon ve işbirliği, geniş kapsamlı medya yönetimi çözümlerindeki (ingest’ten arşive) tüm ürünlerin merkezinde yer alır.

EFS, aşağıdaki özelliklere sahip medya merkezli ortamlar için özel olarak tasarlanmış, yazılım tanımlı bir ekosistemdir:

Birden çok depolama biriminin yönetimini ortadan kaldıran tek bir ad alanı sunar.

Sorunsuz bir şekilde kapasite eklemenizi sağlar – basitçe başka bir depolama düğümünü bağlayın ve EFS veri dağıtımını yeniden dengeler.

Tek depolama düğümünden kurumsal kümeye ölçeklenir.

Ayrılmış meta veri sunucuları, optimize edilmiş meta veri yapısı ve yönetilen işlem yoğunluğunun bir kombinasyonunu sunar. Her dosyanın her karesi her seferinde zamanında teslim edilir.

EFS 60NL, neredeyse anında erişilebilir olması gereken ancak çevrimiçi bir prodüksiyon iş akışının ortasında gereken aşırı hıza ihtiyaç duymayan medyayı park etmek için tasarlanmış ultra yüksek yoğunluklu bir depolama düğümüdür. 60NL, donanım tabanlı RAID’e ihtiyaç duymadan yerel silme kodlamasını kullanan ilk EditShare ürünüdür.

EditShare EFS SSD paylaşımlı depolama, 4K ve 8K içerik oluşturma, işbirliği ve teslime geçiş zorluğuyla karşılaşan tüm tesisler için tasarlanmıştır. Kanıtlanmış yüksek performanslı EditShare Dosya Sistemini (EFS) temel alan EFS SSD, 4K ve Ultra HD post prodüksiyonun temel dayanağı olan sıkıştırılmamış DPX, DNxHR 444 ve ProRes 4444 gibi bant genişliğine aç formatlar için özel olarak tasarlanmıştır, Digital Intermediate (DI) ), VFX ve Bitirme projeleri.

40NL, neredeyse anında erişilebilir olması gereken, ancak çevrimiçi bir prodüksiyon iş akışının ortasında gereken aşırı hıza ihtiyaç duymayan medyayı “park etmek” için tasarlanmış bir depolama düğümüdür. Yakında ihtiyaç duyacağınızı bildiğiniz ama şu anda değil, malzeme tasarrufu yapmak için ideal bir üründür. Ve bu nedenle, EFS’nin sağlamlığını ve güvenilirliğini sunmaya devam ederken, üretim hızındaki depolamadan önemli ölçüde daha düşük maliyetlidir.

EFS 450, büyük ölçekli çalışma gruplarının ve medya operasyonlarının zorlu bant genişliği, depolama kapasitesi, hataya dayanıklılık ve yönetim gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. 3 düğümlü, 192 TB giriş düzeyi küme, 2,3 GB/s üzerinde bant genişliği sağlar ve yerel XOR koruması, tüm depolama düğümünün kaybını tolere eder. Bant genişliği ve kapasite, sınırsız kapasiteye ulaşmak için yalnızca ek depolama düğümlerini takarak doğrusal olarak genişletilir.

EFS 450 genişletilirken arka plan işlemleri verileri yeni eklenen düğümlere dağıtırken üretimi desteklemeye devam edebilir. EFS 450, RAM tabanlı EFS Meta Veri sunucuları sayesinde Okuma ve Yazma işlemlerinin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar. Eşsiz SwiftRead özelliğimiz, alma ve oynatma işlemlerinde atlanan kareleri önlemek için paylaşılan depolama ortamlarında ortaya çıkan kaynak çekişmesini yönetir. Son olarak, gerçek bir yüksek kullanılabilirlik ortamı oluşturmak için iki veya daha fazla meta veri sunucusu eşleştirilebilir.

FLOW, şirket içinde, bulutta veya hibrit bir uygulama olarak tüm medya içeriğini destekleyen ve yöneten bir medya varlık yönetimi platformudur.

FLOW Story, Yeni Medya, Haberler ve Spor gibi hızlı geri dönüş ortamları için tasarlanmıştır ve gazetecilere ve içerik oluşturma ekiplerine, içeriği bitirmek veya sosyal medya kanallarına teslim etmek üzere hızla düzenleme ve paketleme yeteneği sağlar.  

AirFLOW, çok ekipli, çok konumlu prodüksiyonları güvence altına almak için FLOW’un tüm medya paylaşım özelliklerini sunar. Basit ve sezgisel web tabanlı arabirim, dünyanın herhangi bir yerindeki ortak çalışanların medya içeriğini aramasına, günlüğe kaydetmesine, düzenlemesine ve oynatmasına ve ayrıca EditShare merkezi depolama sistemlerine doğrudan içerik yükleyip indirmesine olanak tanır.

FLOW Automation, FLOW medya varlık yönetim sisteminize ek bir zeka katmanı ekler. Otomasyon, iş akışlarını düzenleyebilir ve kopyalama, taşıma, silme, kod dönüştürme ve projeleri veya medya alanlarını organize etme gibi insan tarafından tekrarlanan görevleri kaldırabilir. Basit veya karmaşık süreçler, günün veya haftanın belirli saatlerinde veya kullanıcı eylemlerine göre tetiklenebilir. Otomasyon ayrıca buluta giden bir rampa sağlar.

AWS hizmetlerinden tam olarak yararlanan yazılım tanımlı depolama katmanı, gelişen ihtiyaçlarınıza kolayca uyum sağlayan maliyet/performans dengesini optimize eder. AWS üzerinde tek bir depolama düğümü olarak çalışabilir veya N+1 yedekli veya yedeksiz olarak kümelenmiş depolama ile çalışabilir. Bant genişliği ve depolama ölçeğini siz belirlersiniz.

Herhangi bir konumdan kesintisiz yüklemeler için paketlenmiş dosya aktarım hızlandırması ekleyin. Cloud Edit+ ayrıca iş istasyonu yönetimi özellikleriyle entegre edilmiştir ve ekiplerin maliyetler üzerinde net kontrol sağlamak için sanal iş istasyonları kullanımlarını kontrol etmelerine olanak tanır. FLEX Cloud Edit ve Cloud Edit+, sanallaştırılmış düzenleme ve buluta ve şirket içi depolamaya erişim için özel destek sağlamak üzere önceden yapılandırılmış AMI’ler (Amazon Makine Örnekleri) üzerine kuruludur.

Endüstri standardı uzaktan erişim yazılımı kullanılarak masaüstünüzden kontrol edilen sanal iş istasyonlarını kullanarak bulutta düzenleyin. Adobe, Apple, Avid, Autodesk, Blackmagic ve daha fazlasını içeren tercih ettiğiniz düzenleme yazılımını tamamen açık barındırma ortamında, özellikle video için ayarlanmış işlemci gücüyle kullanın.

Yapım şirketleri ve postaneler, artık daha erişilebilir, ekonomik ve esnek olarak görülen bulutla birlikte, arşivleme için LTO bandının genel giderlerinden ve doğal esnekliğinden uzaklaşıyor. FLEX Cloud Sync, ortam kitaplıklarını ve FLOW veritabanlarını gerektiğinde geri alınabilecekleri AWS S3’e yedeklemek için basit bir yol sağlar.


Daha fazla detaylı bilgi ve satın alım işlemleriniz için tarafımıza aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.