Bilgipark GatesAir markasının Türkiye Distribütörüdür.

GatesAir , yayıncılık ve kamu güvenli haberleşme konusunda çözümler sunmaktadır. Kritik hizmetler için kablosuz spekturumun en iyi şekilde kullanılmasını sağlayarak performans en yüksek seviyede tutulmaktadır. GatesAir,analog ve dijital radyo/tv istasyonları ve ağları ile endüstirinin en operasyonel vericilerini sağlamaktadır. GatesAir en düşük maliyeti yakalamak için boyutları, enerji tüketimini ve maliyetleri düşürmek için çalışmaya devam etmektedir.

GatesAir Transport

GatesAir Intraplex Ascent platformu, üst düzey özelliklerle 32 adede kadar ses kanalını destekler.Ascent platformu, Intraplex’in IP üzerinden ses uygulaması için benzeri görülmemiş düzeyde güvenilirlik sağlama geleneğini sürdürüyor. Gelişmiş ağ güvenilirliği ve güvenliği göz önünde bulundurularak oluşturulan Ascent, paket iletimi için zaman ve ağ çeşitliliği ve FEC kombinasyonunu kullanarak paket kayıpları için “isabetsiz” koruma sağlayan IP Link codec bileşeninin Dinamik Akış Ekleme teknolojisini destekler. Farklı gelen akışlar veya depolanan ses arasında otomatik yük devretmeyi de destekler.

Yeni nesil dijital STL Interplex HD Link.

HD Link, ithalatçı ve ihracatçınızı nereye yerleştirdiğinizden bağımsız olarak tüm HD Radio™ taşıma senaryolarını yönetmek için tasarlanmıştır. Öncelikli iki Ethernet yolu, kontrol ve diğer LAN/WAN verileri yerine HD Radio™ verilerini tercih eder. Hem UDP’yi hem de TCP’yi destekler ve hatta tak ve çalıştır basitliğiyle asimetrik IP yolları üzerinden TCP dönüş paketlerinin değiştirilmesini yönetir.

HD Link, yedek RF gücü, gelişmiş veri işleme özelliklerine sahip entegre bir IP ağ geçidi ve birden çok ses kanalı sunar. Sezgisel ön panel ve uzak arabirimler, herhangi bir mikrodalga STL’nin en eksiksiz özellik setinden yararlanır, ancak yapılandırması daha kısa sürer. Hatta aynı anda hem RF hem de IP üzerinde çalışabilir ve tüm servislerin birinden diğerine otomatik olarak yedeklenmesini sağlar.

GatesAir Transmit TV

GatesAir’in yeni Maxiva™ ATSC Spektrum Düzelticisi, mevcut bir ATSC/8-VSB iletim sistemine kanal içi SFN boşluk doldurucu ekleme yeteneği sağlar. Equalized Digital On-Channel Repeater (EDOCR) teknolojisi, son derece etkili bir yankı giderme sistemi ile birleştiğinde benzersiz bir performans sağlar. Gates Air’in bu benzersiz tasarımı, en yüksek kalitede SNR/MER performansı sağlarken, kritik SFN zamanlamasını etkin bir şekilde sürdürmek için son derece hızlı sinyal demodülasyonu, hata düzeltme ve yeniden modülasyon içerir.

GatesAir’in Maxiva GateSwitch N+1 veya N+2 otomatik geçiş ünitesi, iletim yedekliliği sağlar ve iletim kesintilerini önlemenin anahtarıdır. OneSwitch içinde, kendisine bağlı her vericiyle hızlı ve güvenilir veri iletişimi için bir IP anahtarı uygulanır. IP bağlantısının başarısız olması durumunda Seri iletişim bağlantısı otomatik olarak devreye girer. Switch, iki bağımsız ASI/BTS/ETI girişi arasında veya birden çok RF girişi için veya bir RF girişi pasif bölme ağı aracılığıyla sağlanır.

Yeni GatesAir Maxiva XTE exciter, yayıncılara güçlü, yazılım tanımlı bir platform sunarak performans, kararlılık ve dayanıklılıkta en üst düzeyi sağlar.

Eşsiz sinyal işleme gücüne, daha küçük bir ayak izine ve IP üzerinden gelişmiş Aktarım Akışı (TSoIP) giriş özelliklerine sahip olan Maxiva XTE, birkaç on yıllık GatesAir yeniliklerinin öncülüğünü yaptığı, çığır açan teknolojik gelişmelerin güçlü bir mirası üzerine inşa edilmiştir. Yeni, gelişmiş Gerçek Zamanlı Uyarlamalı Düzeltme (RTAC) teknikleriyle birlikte önemli ölçüde artan işlem gücü, çok çeşitli modülasyonlar ve RF amplifikatör topolojileri üzerinde optimum sinyal performansı sağlar.

Maxiva XTE, ATSC, DVB-T/H, DVB-T2, ISDB-T, DTMB, DAB/DAB+/DMB dahil olmak üzere çok çeşitli dijital yayın standartlarını destekler.

GatesAir Transmit Radio (FM)

Flexiva Compact hava soğutmalı FM katı hal verici ailesi, günümüzün yayıncısına analog ve dijital işlem yapabilen tek bir iletim platformu sağlar. Sahada kanıtlanmış GatesAir teknolojisini içeren Flexiva vericileri birinci sınıf performans, güvenilirlik ve kalite sunar.

Flexiva, bugün piyasadaki en kompakt tasarımı kullanırken 80 kW’a kadar düşük ve yüksek güç gereksinimleri için tasarlanmıştır ve güçlü Intraplex® IP Link 100e eklenti modülü seçeneği sayesinde , Flexiva vericileri yerleşik, çift yönlü AoIP özelliğini kullanarak uygun fiyata stüdyo ve verici konumlarını doğrudan bağlayabilir.

PowerSmart 3D özellikli GatesAir Flexiva FLX, günümüzün yayıncısına analog ve dijital tek bir iletim platformu sağlayan, Sıvı Soğutmalı bir FM katı hal verici ailesidir. 

Flexiva FLX, en yeni 50 voltluk LDMOS amplifikatör cihazlarını, kompakt yüksek verimli güç kaynaklarını, değişken hızlı soğutmayı ve RTAC™ özellikli Flexiva FAX uyarıcıyı kullanır.

PowerSmart® 3D teknolojisine sahip Flexiva FLX serisi, onu tüm FM uygulamaları için ideal kılan benzersiz verimlilik sunar. FLX, günümüzün yayıncısına benzersiz güç verimliliği ve olağanüstü sinyal performansı sağlar.

FMXi 4g, analog ve dijital sinyalleriniz arasında uygun zaman hizalamasını sağlayan ve sakıncalı karıştırma yapılarını ortadan kaldırarak dinleyici deneyimini iyileştiren entegre HD Radyo Çeşitliliği Gecikme kontrol yazılımı kullanır. Bu yerleşik çözüm, önyükleme işlemlerini, sorunlu işletim sistemi yükseltmelerini ve sorunlu PC tabanlı uygulamaları ortadan kaldırır. Yayıncılar artık bağımsız, bilgisayar tabanlı bir İthalatçı veya İhracatçıya ihtiyaç duymuyor, bu da mimarideki özellikle hassas bir öğeden hareketli parçaları da kaldırıyor.

FMXi 4g, tüm HD Radyo Gelişmiş Uygulama Hizmetlerini (AAS) kabul eder, yönetir ve çoğaltır. Bu, ana program hizmetlerinde birleştirilen ve uyarıcıya gönderilen HD Radyo veri akışına ek ses kanallarını içerir. 

Flexiva FAX, bugün piyasadaki en kompakt tasarımı kullanırken 80 kW’a kadar düşük ve yüksek güç gereksinimleri için tasarlanmıştır. Flexiva, son derece başarılı GatesAir FM vericileri serisinin mirasını sürdürüyor ve FM iletimini bir sonraki seviyeye taşımak için yenilikçi, yeni dört modlu RF amplifikasyonu ile yazılım tanımlı uyarıcı teknolojisini birleştiriyor.

0 voltluk LDMOS cihaz teknolojisi, vericinin kullanım ömrü boyunca güç yoğunluğunda çarpıcı bir artış, daha düşük işletme maliyetleri ve daha düşük sahip olma maliyeti sağlar.

Dijital iletim lideri olarak GatesAir, maksimum verici performansı için gerekli olan karmaşık teknik alanlarda yılların deneyimiyle desteklenen sağlam bir temel yetkinlik geliştirmiştir.

GatesAir Transmit (AM)

25, 50 ve 100 kW’lık modellerden oluşan Flexiva 3DX ailesi olağanüstü performans, verimlilik ve gönül rahatlığı sağlar.

Flexiva 3DX dijital, katı hal AM vericileri, RF sürücü bölümünün ortadan kaldırılması da dahil olmak üzere bir dizi yetenek ve avantaj sağlayan Doğrudan Dijital Sürücü (3D) teknolojisine sahiptir. Bu geliştirme, daha basit tasarım, daha fazla verimlilik ve geliştirilmiş güvenilirlikle sonuçlanır ve sonuç olarak işletme maliyetlerini azaltır. Ek olarak, vericinin her zaman tam olarak nasıl performans gösterdiğini gösteren kapsamlı teşhis, çalışır durumda takılabilir güç amplifikatörü (PA) modülleri ve benzeri görülmemiş yedeklilik, Flexiva 3DX ailesinin üç modelinin de servisini son derece kolay hale getirir.

İstasyonun LAN’ına veya doğrudan internete bağlı WEB Remote sistemi kullanılarak herhangi bir konumdaki Flexiva 3DX vericilerinin eksiksiz IP tabanlı kontrolü ve izlenmesi mümkündür. Ve tüm Flexiva 3DX vericileri dijital olarak modüle edildiğinden, DRM™ veya HD Radio™’ya geçiş zahmetsizdir.

Flexiva DAX vericileri, düşük bit hata oranıyla doğru dijital sinyal üretimi, dijital kapsama alanını en üst düzeye çıkarmak için çok önemlidir. Bu nedenle mühendislerimiz, Flexiva DAX vericilerini yalnızca olağanüstü doğrusallık ve bant genişliği sunmakla kalmayıp, aynı zamanda bu güç aralığında en temiz analog sesi ve düşük güç aralıklarında HD Radyo sinyalinin en doğru şekilde yeniden üretilmesini sağlayacak şekilde özel olarak tasarladı.

Flexiva DAX Vericiler, IP tabanlı kontrol ve izleme sağlamak için istasyonun LAN’ına veya doğrudan İnternet’e bağlı WEB Uzak Sistemini kullanır.

Flexiva DAX, Dijital Adaptif Modülasyon adı verilen yüksek verimliliğe sahip bir modülasyon tekniği ile çalışır.

DX 10, DX 15 ve DX 200-2000 kW katı hal AM vericilerinden oluşan Flexiva DX ailesi, yayın gereksinimleri ne kadar zorlu olursa olsun yayında kalacaktır. Yüzlerce yayıncı, patentli dijital genlik modülasyonu tarafından sağlanan üstün performans ve güvenilirlikten yararlandı. Flexiva DX vericileri, herhangi bir orta dalga vericisinde emsalsiz ses performansı, gelişmiş kapsama alanı, basit kullanım, en düşük işletme maliyeti ve en yüksek güvenilirliği sağlar. Flexiva DX sistemini tesis ihtiyaçlarına göre uyarlamak için hem hava hem de sıvı soğutma seçenekleri dahil olmak üzere kapsamlı seçenekler mevcuttur.


Daha fazla detaylı bilgi ve satın alım işlemleriniz için tarafımıza aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.