Bilgipark kurulduğu günden itibaren Imagine Communications firmasının distribütörlüğünü yapmaktadır.

Imagine Communications firması Leitch adı ile sektöre girmiştir. Daha sonra Harris firması tarafından satın alınmıştır. 2013 yılında The Gores Group tarafından satın alınıp Imagine Communications adını almıştır.

Imagine Communications firması: yayıncılık sistemlerinde video işleme, dağıtıcı, up/down/cross konvertör, frame senkronlayıcı, referans jeneratörleri, yayın otomasyon sistemleri, Video server sistemleri, Cloud yayın sistemleri, Reklam ve yayın akışı çözümleri, Medya içerik yönetim sistemleri ile ilgili çözümleri sunmaktadır.

Ürünler

Selenio™

Selenio™ Network Processor (SNP)
endüstrinin ilk tamamen ağa bağlı ortamı
işleme platformudur. Bu yüksek yoğunluklu, ölçeklenebilir
platform, medya şirketlerinin
video işleme ve dönüştürme gerçekleştirin
standartlara dayalı IP ağlarında işlevler
SMPTE ST 2022-6 ve ST 2110 kullanarak
standartlandırır.
SNP, herhangi bir HD için temel işlevleri yerine getirir
veya UHD prodüksiyon veya playout tesisi SDI
veya IP tabanlı video formatı dahil
dönüştürme, ses karıştırma ve
yönetimi, HD/UHD yukarı-aşağı dönüştürme
ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) dönüştürme
ve ayarlama yapılabilmektedir.

Selenio™ X100

Öncü ve kendini kanıtlamış Selenio 6800+™, on yılı aşkın bir süredir dünya çapındaki yayıncılar arasında popüler bir modüler sinyal işleme platformu olmuştur. SDI işleme, dağıtım, video dönüştürme ve çerçeve senkronizasyonundan bir dizi fiber optik çözüme uzanan bir dizi uygun maliyetli, tek amaçlı modülle sunulan platform, aynı zamanda ses işleme yetenekleri de sunar.

İster ses, ister video veya veri işliyor olun, özel ihtiyaçlarınızı karşılamak için tasarlanmış uygun maliyetli ve güvenilir bir Selenio 6800+ işleme çözümü vardır.

Selenio™ 6800+
Selenio™ Network Processor

Selenio X100™ çok çeşitli analog ve dijital gerçek zamanlı temel bant video ve ses işleme yetenekleri sunar. Bu çok yönlü 1RU’daki standart özellikler arasında çift kanallı çerçeve senkronizasyonu/gecikmesi ve yukarı/aşağı/çapraz dönüştürme, renk düzeltme ve kırpma, çift logo oluşturma/ekleme, VANC verileri ve meta veri işleme ve zaman kodu ekleme ve çıkarma yer alır. Ses işlevselliği için Selenio X100, iki adet 16 kanallı SDI ayırıcı ve katıştırıcı, 16 AES giriş veya çıkış bağlantı noktası, 8 kanallı giriş ve çıkış analog ses arabirimleri ve 32 kanallı dahili ses işleme sağlar.

Selenio™ 6800+

Çerçeveye doğrudan Ethernet bağlantısı (10/100Base-T), daha az yuva alanı ve SNMP üçüncü taraf, HTTP Web tarayıcısı ve CCS™ uygulamalarıyla cihaz kontrolü sağlar. Q-SEE™ uyumlu modüllerde küçük resim ve gelişmiş alarm izleme için dahili yüksek hızlı veri yolu aracılığıyla modül iletişimi yapar.

Herhangi bir modül tipi kombinasyonunda 20 adede kadar tek yuvalı modülü veya eşdeğerini tutma kapasitesine sahiptir.

Analog video ve ses, 3G\HD\SD\ASI-SDI, AES ses (dengeli ve dengesiz), fiber optik, Ethernet, seri veri ve RF dahil olmak üzere çok çeşitli giriş/çıkış türleri için destek verir. Ön erişime sahip çalışırken değiştirilebilir ön ve arka modüller

Selenio 6800+ QXF, XF ve DM çerçevelerinde çalışan tüm modüllerle geriye dönük uyumluluk vardır. Dış yayın uygulamaları için hafiftir.

QSEE6800+HST modülü aracılığıyla sekiz adede kadar harici giriş için küçük resimler, özelleştirilebilir alarmlar, dalga formu ve vektörskop izleme ve MPEG-4 akışı dahil olmak üzere tam Q-SEE desteği vardır.

Versio™

Versio™ Automation, Versio™ modüler ekosisteminde entegre bir playout otomasyonudur. Sezgisel web tabanlı kullanıcı arabirimi ile çok kanallı kontrol ortamlarını düzene sokmak için kullanılır ve eksiksiz kanal oluşturma için gereken tüm Versio™ bileşenlerinin yönetimini koordine etmek üzere tasarlanmıştır.

Versio™ Automation, gezinmesi kolay olay yönetimi, dikey kanal çalışma alanları ve yatay zaman çizelgeleri ile her yerde operasyonları destekler. Versio entegre playout ortamının bir parçası olmak, varlıkların her seferinde tam olarak hazırlanmasını ve zamanında kalite kontrolünün yapılmasını sağlar.

Versio™ Integrated Playout

IOX NAS Storage, yayın ve prodüksiyon tesislerine Versio™ entegre playout sunucuları için ekonomik, yönetimi kolay, yüksek kullanılabilirlik, paylaşımlı bir depolama çözümü sağlar: Versio™ Ingest ST 2110 sunucuları ve Nexio+™ AMP SDI sunucuları.

Bu depolama çözümü, sistemi devre dışı bırakmak zorunda kalmadan kapasitenin veya bant genişliğinin kolayca ölçeklendirilmesini sağlar — gerçek bir paylaşımlı çevrimiçi depolama, haber ve spor gibi hızlı dönüş ortamları için idealdir.

Versio™ IOX Storage
Versio™ Automation

Tamamen yazılım tabanlı, entegre bir playout ekosistemi olarak tasarlanan Versio, karmaşık, çok kanallı playout ortamları da dahil olmak üzere tüm şirket içi uygulamalar için hazırlanmıştır. Alım ve medya varlık yönetiminden oynatma, ana kontrol ve grafiklere kadar Versio’nun kanıtlanmış mimarisi, güçlü ve sağlam bir anahtar teslimi kanal oluşturma sistemi sağlar.

Versio™ IOX Storage

Dosya sistemi, ekli depolamalarına tek bir ad alanı depolama havuzuna katkıda bulunan birden çok denetleyici etkin/etkin çift içerir. Daha fazla denetleyici ve depolama eklendikçe, paylaşım, bağlama noktası veya birim eklemeden performans ve kapasite artışları elde edilir. IOX, yıkıcı depolama kaybı durumunda en hızlı müşteri kurtarmayı ve piyasadaki en yüksek hizmet SLA’sını sağlar.

EditShare® EFS çözümüne sahip olan ve Hewlett Packard Enterprise (HPE) kurumsal sınıf donanımı üzerine kurulmuş olan IOX, en zorlu ortamlarda optimum çalışma için tasarlanmıştır. Önceden tanımlanmış kapasite ve bant genişliği paketleri halinde sunulur ve önceden yüklenmiş yazılımla birlikte sunulur.

Nexio+™

Nexio+™ AMP, Sınıfının en iyisi Hewlett Packard Enterprise Gen10 sunucu modellerini ve Imagine yazılım/donanım paket kitlerini birleştiren Nexio, dijital içeriği alımdan yayına aktarmaya kadar sorunsuz bir şekilde yöneten verimli ve entegre bir medya platformudur.

Yüksek kanal yoğunluğu ve yazılım tanımlı uygulamaları destekleyen Nexio, yayın operasyonlarının talep ettiği olağanüstü güvenilirlik, esneklik ve format şeffaflığı sunar.

Güçlü bir oynatma sistemi için Imagine’in ADC Otomasyonu ve/veya IOX Depolamasını Nexio sunucunuza ekleyin. Aralarından seçim yapabileceğiniz sipariş etmesi kolay, uygun maliyetli iki Nexio paketi seti hakkında daha fazla bilgi edinin – tümü önceden yapılandırılmış ve gönderilmeye hazır, kurulum zorluklarını azaltır ve devreye alma süresini yarıya indirir.

Nexio+™ Motion
Nexio+™ AMP

Nexio® Motion™, Imagine’in playout çözümleri için entegrasyon ve iş akışı etkinleştirme modülüdür — Versio™ modüler ekosistem ve ADC Otomasyon ortamlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Motion, Imagine ürünleri, depolama ve üçüncü taraf çözümler arasında medyayı taşıyan ve yöneten, kalite kontrol, kod çevrimi, arşivden geri yükleme ve çok daha fazlası gibi iş akışlarını başlatan otomatikleştirilmiş süreçler oluşturur.

Motion, oynatmanın sorunsuz çalışmasını sağlayan bir dosya düzenleme hizmetidir. Kanalın oluşturulması için gereken video, grafik ve diğer varlıkların her zaman olması gereken yerde olmasını sağlar.

ADC™

Bugün, yayın otomasyonu artık sadece kanal oynatma değil, bir içerik yönetimi ve dağıtım motoru haline geldi. Medya operasyonlarının, formattan bağımsız olarak içeriklerini basit ve etkili bir şekilde dağıtabilmesi gerekir.

Imagine Communications ADC™, herhangi bir içerik yönetimi iş akışı gereksinimi için endüstrinin lider şirket içi otomasyon çözümüdür. En zorlu yayın ortamlarında sahada kanıtlanmış, içerik kontrolü ve dağıtımı için ideal platformdur ve varlık yönetiminin faydalarını otomatik işlemlerin verimliliğiyle birleştirir.

ADC™ Software
ADC™ Server

Operasyonel esneklik ve modüler ölçeklenebilirlik sunan ADC, gelişen iş ihtiyaçlarınıza uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Yayın operasyonlarınızın merkezinde yer alan ADC ile, içeriğinizin ve reklamlarınızın kusursuz şekilde yayınlanmasını sorunsuz bir şekilde düzenleyerek yayında kalmanızı sağlayacak güçlü ve son derece güvenilir bir otomasyon sistemine sahip olursunuz.

Magellan Control Panel(MCP)™

Magellan™ kontrol paneli ailesi, Imagine Communications veya üçüncü taraf yönlendirme sistemlerinizi kontrol etmenin hızlı, güçlü ve basit bir yolunu sağlar. 1 veya 2RU versiyonlarında 10 programlanabilir donanım paneli serisi olarak mevcut olan Magellan panelleri sezgisel, web tabanlı konfigürasyon sunar — hem yerel hem de uzak operasyonlar için endüstrinin en hızlı kurulumunu sağlar.

Tipik bir tesisin veya naklen yayın aracının fiziksel düzeni düşünülerek tasarlanan bu kompakt RCP’ler – 2 inçten daha az derinlikte – konsola monte veya diğer herhangi bir alan kısıtlaması olan ortama kolayca entegre olur

MCP™ RCP 64
MCP™ RCP 64

Basit, kaynak başına düğmeli, tek veri yolu panellerinden çok seviyeli, çoklu veri yolu, yeniden düzenlenebilir LCD düğmeli panellere kadar değişen bu zengin özelliklere sahip, uygun maliyetli ve son derece özelleştirilebilir paneller, hem bütçenizi hem de yönlendirme operasyonel gereksinimlerinizi karşılayacaktır.

RCP’ler navigasyonu ve kontrolü hızlı bir şekilde optimize etmenizi sağlar.

Platinum™

Platinum™ IP3, mevcut en yüksek yönlendirme teknolojisi entegrasyonunu sunar .

Sahada test edilmiş ve kanıtlanmış, 7/24 çalışan yönlendiricilerimiz, dünya çapında yayın ve medya operasyonlarında SDI, hibrit SDI/IP ve tüm IP ortamlarının merkezinde yer alır.

Platinum IP3, çok kanallı video programlama dağıtıcılarındaki, büyük ulusal yayıncılardaki veya binlerce giriş ve çıkış (G/Ç) gerektiren ağ merkezlerindeki iş akışlarından stüdyolara ve mobil prodüksiyon araçlarına kadar bir dizi uygulamayı destekler.

Platinum™ IP3

Platinum™ MX yönlendirme anahtarlayıcıları, orta ölçekli yönlendirme ihtiyaçlarınız için emsalsiz bir değer sunarak, yatırımınızı geleceğe hazır hale getirmek için gereken esnekliği son derece sağlam bir mimariyle birleştirir. Tüm Platinum MX çerçeveleri, ses ve video için bağımsız sinyal yolları ve çapraz noktalar sağlayarak matris boyutundan bağımsız olarak tam çok yönlülük sağlar.

Platinum™ MX

Platinum™ VX, uygun fiyatlı, küçük ve orta ölçekli yardımcı program video yönlendiricileri serisidir.

Dört çerçeve boyutuyla Platinum VX, 16×16’dan 288×288’e kadar matrisleri destekler. Son derece sağlam ve hataya dayanıklı bir mimariye sahip olan yönlendiriciler, her tür video sinyalini güvenilir bir şekilde işleme esnekliği sunar.

Platinum™ VX

Platinum™ SX Pro, Platinum™ yönlendirme çerçeveleri için tasarlanmış, daha az raf ünitesinde daha fazla kaynak ve çıkış sunan, ölçeklenebilir ve yüksek yoğunluklu bir çoklu görüntüleyicidir.

Çoklu görüntü işleme teknolojisindeki en iyiyi Platinum yönlendirici serisinin oyunun kurallarını değiştiren avantajlarıyla birleştiren Platinum SX Pro, çok çeşitli kullanıcı dostu yapılandırma ve kontrol seçenekleri sunar. Kurulumu kolay, daha az güç tüketen ve genel entegrasyon ve işletim maliyetlerini azaltan, güçlü, oldukça güvenilir, yerden tasarruf sağlayan bir çoklu ekran yönetim sistemidir.

Platinum™ IP3

Tek bir çerçevede en yüksek işlevsellik entegrasyonu – işleme, çoklu görüntüleyiciler ve senkronizasyon. SDI’dan IP ve UHD’ye giden en basit yol mevcut altyapınızdan yararlanır.

SDI genişleme yeteneği yayındayken bile diğerlerinden daha büyük yönlendirme sistemleri oluşturur. Hata toleransı ve artıklık modeli ses ve video yönlendirmesini ve kontrol sistemini kapsar.

Sahada kanıtlanmış yönlendirici kontrol sistemi SDI ve IP matrislerini aynı anda yönetir. Tanıdık kullanıcı arabirimi ve paneller SDI’dan IP’ye geçiş sırasında hataları ve eğitimi azaltır. Sınırsız ölçeklendirme bir COTS anahtarıyla birleşir

Platinum™ MX

Tüm analog ve dijital video ve ses sinyallerinin yüksek kaliteli yönlendirmesini desteklemek için tasarlanan Platinum MX, ayrı bir ses altyapısının yeteneklerini, ikincil bir ses çerçevesine ihtiyaç duymadan tamamen gömülü bir video fabrikasında sorunsuz bir şekilde entegre eder.

7/24 çalışmayı destekleyen Platinum MX yönlendirme anahtarlayıcıları, ağ, yerel yayıncı, mobil prodüksiyon, kablo, telekomünikasyon, askeri, hükümet ve kurumsal uygulamalar çok sayıda ses ve video sinyalinin yönlendirilmesini gerektiren herhangi bir ortam için çok uygundur.

Platinum™ VX

Son derece yoğun ve güçlü bir 3G/HD/SD yönlendirici serisi olan Platinum VX, yerleşik Magellan™ kurulum ve yapılandırma araçlarıyla standart olarak gelir. Karma bir ortamda daha büyük bir yönlendirme sisteminin parçası olarak uygulandığında, Platinum VX standart yönlendirme ve yayın iş akışlarını korurken IP’ye sorunsuz bir yol sağlayan Magellan™ Kontrol Sisteminin kapsayıcı yönetimi altında sorunsuz bir şekilde çalışabilir .

Platinum™ SX Pro

Daha fazla detaylı bilgi ve satın alım işlemleriniz için tarafımıza aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.