Bilgipark AJA Türkiye yetkili satıcısıdır. AJA; Video Sistemleri, profesyonel yayın, prodüksiyon ve post prodüksiyon için yüksek kaliteli ve uygun maliyetli dijital video alma, arayüz, dönüştürme ve masaüstü çözümlerinin lider üreticisidir.
AJA, Grass Valley, California’da tasarlanıp üretilen bir dizi ödüllü ürünle profesyonel dijital video iş akışlarını basitleştirir.

AJA HDMI Converts

AJA IP Converts

AJA IP Mini Dönüştürücüler, hem kodlama hem de kod çözme için IP videonun iletilmesi, taşınması ve alınması için tasarlanmıştır. 10 GigE bağlantısı ile SMPTE ST 2110 sıkıştırılmamış video ve IP üzerinden ses için modeller mevcuttur.

Sağlam, kompakt ve güvenilir olan bu pratik Mini Dönüştürücüler, çeşitli uygulamalar için temel bant ile IP video arasında köprü oluşturur.

SDI’dan HDMI’ya veya HDMI’dan SDI’ya dönüştürme için AJA Hi5 ve HA5 Mini Dönüştürücüler, AJA serisindeki en popüler AJA dönüştürücüler arasındadır. AJA HDMI Mini Dönüştürücüler, en yeni 12G-SDI ve HDMI 2.x standartları için bağlantıların yanı sıra SD ve HD’den 4K/UltraHD’ye kadar tarama boyutları için destek sunar.

AJA Fiber Optik Converts

AJA Analog Converts

AJA’nın Analog Mini Dönüştürücüleri, hem Video hem de Ses için Analogdan Dijitale ve Dijitalden Analoga dönüştürme için bileşik, bileşen ve HD Analogdan HD Dijitale dönüştürme desteği dahil olmak üzere basit ve kullanışlı çözümler sunar.

FiDO, AJA’nın SDI/Optik Fiber dönüştürücü ailesidir. FiDO, standart Tek Modlu fiber optik kablo kullanıldığında 12G/3G/HD/SD-SDI’nın 10 km’ye kadar mesafelerde taşınmasına olanak tanır. FiDO modelleri, 4K/UltraHD’ye kadar video formatlarını destekler. FiDO Mini Dönüştürücüler serisi, ana bant video ve ham video verilerinin Fiber üzerinden dönüştürülmesine ve aktarılmasına olanak sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır ve geniş model seçenekleri yelpazesi, Tekli Mod ve Çoklu Mod ihtiyaçlarını karşılamanıza olanak tanır.

AJA Scan Converts

AJA Desktop I/O

ONA kartları, düzenleme, renk, mastering, HDR, günlükler, canlı yayın, grafikler, oyun yakalama ve çok daha fazlası için en geniş yaratıcı yazılım yelpazesini destekler. KONA, 8K’dan 4K’ya, Çok Kanallı HD, HDR ve Akıştan en zorlu görevler için güçlü G/Ç çözümleri sunar.

KONA, inanılmaz derecede geniş uygulama uyumluluğuna sahiptir. Kutudan çıktığı haliyle AJA donanımınız ve yazılımınız, AJA’nın Masaüstü yazılım sürücüleri ve uygulama eklentileri aracılığıyla Adobe Premiere Pro, Apple Final Cut Pro, Avid Media Composer, OBS Studio, vMix, Telestream Wirecast ve çok daha fazlasını destekler. Tercih ettiğiniz uygulamayı seçin ve KONA onu dünyanıza bağlar.

AJA’nın ROI tarama dönüştürücü ailesi, bilgisayar ve video sinyallerinin küçük bir Mini Dönüştürücü form faktöründe olağanüstü yüksek kalitede dönüştürülmesine olanak tanır. ROI, DVI, DP, HDMI ve 3G-SDI dahil olmak üzere bilgisayar sinyallerinin ve video kaynak sinyallerinin çıkarılmasına ve ölçeklenip 3G-SDI’ya ve bazı modellere ve/veya HDMI videoya dönüştürülmesine izin veren İlgi Bölgesi desteği sunar. İnanılmaz görüntü ölçekleme ve döndürme, kapsamlı en boy oranı ve kare hızı dönüşümü ile ROI, bilgisayar ve video kaynaklarını istenen bir çözünürlüğe ölçeklendirme ihtiyacını, tümü gerçek zamanlı olarak, çok taşınabilir ve kullanımı kolay bir pakette karşılar.

AJA I/O 4K Plus

Küçük boyutlarına rağmen I/O, T-TAP Pro ve U-TAP ürünleri, modele bağlı olarak kapsamlı I/O seçenekleriyle doludur; 12G-SDI, 3G-SDI, HDMI 2.0, uzaktan kumanda ve ses bağlantısı dahildir. Masaüstü Yazılımı v16.1 ve üstü, AJA macOS sürücüleri, uygulama eklentileri, AJA Kontrol Odası, AJA Kontrol Paneli ve AJA Sistem Testi için yerel destekle yeni Apple M1 yongası için optimize edilmiştir.

AJA I/O ürünleri, düzenleme paketinde sunulabilecek kadar güçlü ve yoldaki hayatın üstesinden gelebilecek kadar sağlam, taşınabilir bir form faktöründe masaüstü düzeyinde işlevsellik sağlayarak hem post hem de canlı iş akışları sağlar. AJA, 12G-SDI ve HDMI 2.0 ile Thunderbolt™ 3’ün yanı sıra ultra küçük form faktörlü USB 3.0 (USB 3.2, Gen 1) yakalama cihazlarını kapsayan çözümler sunar.

AJA Digital Recorder

AJA Ki Pro modelleri, bilgisayar dostu ortamlarda yüksek kaliteli dosyalar oluşturan dosya tabanlı kayıt ve oynatma cihazlarıdır. Apple ProRes, Avid DNxHD, DNxHR veya H.264’e kodlama yapabilirsiniz. Analog bileşenden 12G, 3G-SDI, HDMI 2.0 ve isteğe bağlı Fiber SFP modüllerine kadar kapsamlı video ve ses bağlantısıyla, neredeyse her tür kamera, yönlendirici, anahtarlayıcı veya ekranla arayüz oluşturabilirsiniz. Endüstri standardı codec’ler ve bağlantılar aracılığıyla, yakalanan dosyalarınızı sette, post prodüksiyonda, OTT’de ve daha fazlasında iletin. Tanıdık VTR benzeri düğmeler ve net, anlaşılması kolay bir kullanıcı arabirimi ve tüm modellerde bulunan güçlü bir web tarayıcısı tabanlı kullanıcı arabirimi ile tüm Ki Pro’ların kullanımı sezgiseldir.

Ki Pro’ların çoğu, kayıt sırasında bir medya sürücüsünün yanlışlıkla çıkarılması veya gücünün kesilmesi durumunda veri bütünlüğünün sağlanmasına yardımcı olan bir özellik olan Ki Protect’i sunar. Ki Protect özelliği, kayıt düğmesine basıldığında video, ses ve zaman kodu için ortam sürücüsündeki kayıt alanını otomatik olarak önceden ayırır.

Kayıt sırasında, dosya başlığı her yeni veri yazıldığında sürekli olarak güncellenir. Bu şekilde, meydana gelmesi gereken tek kayıp, işlem kesintiye uğradığında medya sürücüsüne aktarılmakta olan son birkaç karedir. Halihazırda kaydedilmiş kareler korunarak sette ve stüdyoda daha fazla gönül rahatlığı sağlanır.


Daha fazla detaylı bilgi ve satın alım işlemleriniz için tarafımıza aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.