Accusys

Bilgipark tek yetkili Accusys Türkiye distribütörüdür. Accusys, PCIe Raid ve Thunderbolt teknolojileri üzerinde merkezileştirilmiş son teknoloji çözümlerle medyanın depolanma, yönetilme ve erişilme biçiminde devrim yaratmaya odaklanmıştır.
 
 

Atto

Atto depolama altyapısı ve bağlantı çözümlerini sunmaktadır. Ana bilgisayar veri yolu adaptörleri (HBA’lar) ve Fiber Kanal köprülerinden Depolama Denetleyicileri ve hızlandırma yazılımına kadar ürünlerimiz, müşterilerin verilerini yönetmelerine, depolamalarına ve teslim etmelerine verimli ve uygun maliyetli bir şekilde yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Yeni depolama mimarileri ve taşıma protokollerinden yararlanan ürünlerimiz, son derece hızlı performans, tek tıklamayla kurulum ve sorunsuz veri akışı sağlar.
 
 

Autocue

Bilgipark uzun yıllardır Autocue firmasının distribütörlüğünü yapmaktadır. Autocue firması prompter çözümleri sunmaktadır
 
 

Autoscript

Bilgipark uzun yıllardır Autoscript firmasının distribütörlüğünü yapmaktadır. Autoscript firması prompter çözümleri sunmaktadır.

Blackmagic Design

Bilgipark Davinci Resolve Authorised Reseller sertifikasına sahiptir. Blackmagic Desing ürün gruplarında uzmanlaşmış deneyimli satış ve teknik kadromuzla birlikte komple çözümler sunmaktayız.
 
 

Broadcast Pix

Bilgipark uzun yıllardır Broadcast Pix firmasının distribütörlüğünü yapmaktadır. Broadcast Pix firması: prodüksiyon resim masası, grafik sistemi, slow motion replay sistemi çözümleri üretmektedir.

Dalet

1990 yılında kurulan Dalet, medya iş akışları için yazılım ve hizmet sağlayan lider firmalardan birisidir. Dünya çapında 18 ofis ve 350′ den fazla çalışanı ile Dalet medya sektörüne hizmet vermektedir. Dalet içerik yönetim sistemi, haber otomasyonu, ingest, playout, stüdyo otomasyonu, ana kumanda otomasyonu, grafik sistem, iş akışı sistemi, yapay zeka entegrasyonu ile medya iş akışına uçtan uca çözüm sunmaktadır.

EcoDigital

Bilgipark uzun yıllardır EcoDigital( eski Frontporch) firmasının distribütörüdür. EcoDigital, dünya çapında 1000’den fazla müşteri ve iş ortağına yazılım çözümleri sunan özel bir şirkettir. EcoDigital’in sunduğu servisler arasında DIVA Core, DIVA Link, DIVA Connect, DIVA Analytics ve DIVA View bulunmaktadır. DIVA, dünyanın önde gelen ve en güvenilir içerik depolama yönetim sistemi EcoDigital DIVA Software Suite, zengin medya varlık yönetiminde çığır açıyor ve dijital içeriğinizin tüm yaşam döngüsü üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlıyor.
 
 

EditShare

EditShare, her biri üretimi geliştirmek ve yaratıcılığı ortaya çıkarmak için tasarlanmış, sürekli genişleyen yenilikçi ürün ve özellikler yelpazesi sayesinde medya profesyonellerinin projeler üzerinde işbirliği yapmasını sağlar. Entegrasyon ve işbirliği, geniş kapsamlı medya yönetimi çözümlerindeki (ingest’ten arşive) tüm ürünlerin merkezinde yer alır.

FAB – F.A. Bernhardt GmbH

F.A. Bernhardt GmbH, Almanya Münih merkezli yenilikçi, güvenilir ve üstün kalitede Telexts, Alytazı (Subtitle) sistemleri geliştirmektedir.

FileCatalyst

Ödüllü Hızlı Dosya Transferi Çözümü

Dosyaları taşımak, kuruluşunuz için kritik bir işlemdir. FTP yavaş ve güvenilmez olabilir; bu da verimlilik kaybına ve hayal kırıklığına neden olan bir kombinasyondur. Uluslararası dosya transferleri özellikle problemli, sık sık bağlantı kesiliyor ve neredeyse hiçbir zaman tam satır hızına erişmiyor. Tahmin edilebilirlik ve “garantili dosya teslimi” FTP ile neredeyse imkansızdır. FileCatalyst, FTP’ye mükemmel bir alternatif olan hızlı dosya aktarımı çözümleri sunar. Çözümlerimiz, güvenli ve güvenilir teslimat sağlarken, istediğiniz boyutta veya formattaki dosyaları tam hat hızında, FTP’den yüzlerce kez daha hızlı göndermenizi sağlar. FileCatalyst paketindeki tüm ürünler de birbirleriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

Her FileCatalyst ürünü, benzersiz bir dizi kurumsal dosya aktarımı gereksinimine hizmet eder ve çeşitli endüstrilerde çalışır. Kendi başına, FileCatalyst Direct, FileCatalyst Sunucusu ve noktadan noktaya transferler için eksiksiz bir istemci seçenekleri paketi kullanır. FileCatalyst Direct’i FileCatalyst Workflow ile birleştirmek, yönetilen ve hızlandırılmış eksiksiz bir web tabanlı çözüm sunar. FileCatalyst Central’ı eklemek, ağınızdaki dosya aktarımlarını birleştirilmiş web tabanlı bir görünüm sunarak kuruluşunuzun tüm FileCatalyst dağıtımını izlemenizi sağlar.

GatesAir

GatesAir , yayıncılık ve kamu güvenli haberleşme konusunda çözümler sunmaktadır. Kritik hizmetler için kablosuz spekturumun en iyi şekilde kullanılmasını sağlayarak performans en yüksek seviyede tutulmaktadır. GatesAir,analog ve dijital radyo/tv istasyonları ve ağları ile endüstirinin en operasyonel vericilerini sağlamaktadır. GatesAir en düşük maliyeti yakalamak için boyutları, enerji tüketimini ve maliyetleri düşürmek için çalışmaya devam etmektedir.

Imagine Communications

Bilgipark kurulduğu günden itibaren Imagine Communications firmasının distribütörlüğünü yapmaktadır. Imagine Communications firması Leitch adı ile sektöre girmiştir. Daha sonra Harris firması tarafından satın alınmıştır. 2013 yılında The Gores Group tarafından satın alınıp Imagine Communications adını almıştır.

Imagine Communications firması: yayıncılık sismtelerinde video işleme, dağıtıcı, up/down/cross konvertör, frame senkronlayıcı, referans jeneratörleri, yayın otomasyon sistemleri, Video server sistemleri, Cloud yayın sistermleri, Reklam ve yayın akışı çözümleri, Medya içerik yönetim sistemleri ile ilgili çözümleri sunmaktadır

Infortrend

Infortrend Technoloji, 25 yıllık geçmişe sahip, saf bir Kurumsal Veri Depolama çözümü sağlayıcısıdır. 
En kaliteli ürünleri ve hizmetleri sunmak için Infortrend, müşterilerimize kapsamlı bir çözüm sunmak için ürün geliştirme, tasarım, üretim, teknik danışmanlık / destek entegre etti ve dünya çapında 600.000’den fazla yedekli rafa monte edilmiş sistemi başarıyla kurmuştur.
Ülkemizde de birçok yayıncı kuruluş ve post prodüksiyon firmaları Infortrend depolama çözümlerini kullanmaktadır.
 
 
Infortrend çözümleri;

Sachtler

Bilgipark uzun yıllardır Sachtler firmasının distribütörlüğünü yapmaktadır.Sachtler firması; Tripod, Pan-Tilt kafası, pedestal ve kamera çantası çözümlerini sunmaktadır.
 
 

Vinten

Bilgipark kurulduğu günden itibaren Vinten firmasının distribütörlüğünü yapmaktadır.Vinten firması; Tripod, Pan-Tilt kafası, pedestal ve tracking otomasyon çözümlerini sunmaktadır. Türkiye’ de sektörde öncü bir marka olup birçok özel ve yerel yayıncılarda kullanılmaktadır.

Aja

Bilgipark AJA Türkiye yetkili satıcısıdır. AJA; Video Systemleri, profesyonel yayın, prodüksiyon ve post prodüksiyon için yüksek kaliteli ve uygun maliyetli dijital video alma, arayüz, dönüştürme ve masaüstü çözümlerinin lider üreticisidir.

Her AJA ürününün arkasında, profesyonellere sahada hayal kırıklığına uğratmayacak yüksek kaliteli donanımlar sunmaya kendini adamış tutkulu bir ekip vardır. AJA, Grass Valley, California’da tasarlanıp üretilen bir dizi ödüllü ürünle profesyonel dijital video iş akışlarını basitleştirir.