DaVinci Resolve 16; profesyonel 8K kurgulamayı, renk düzeltimi, görsel efektleri ve ses için post prodüksiyonun hepsini tek bir yazılım aracında birleştiren yegane çözümdür! Kurgu, renk, efekt ve ses sayfaları arasında, tek bir tıklamayla anında gezinebilirsiniz. DaVinci Resolve Studio ayrıca, çok kullanıcılı ortak çalışma için tasarlanmış tek çözümdür yani; kurgucular, asistanlar, renk uzmanları, VFX görsel efekt sanatçıları ve ses tasarımcılarının hepsi; aynı anda, aynı projede canlı çalışabilir! İster bireysel bir sanatçı olun veya beraber çalışan bir takımın parçası olun, DaVinci Resolve’nin, üst düzey post prodüksiyon için neden standart uygulama olduğunu ve Hollywood sinema filmlerinin, televizyon programlarının ve reklamlarının bitirilmesinde, diğer yazılımlardan niçin çok daha fazla kullanıldığını görmek oldukça kolaydır.

DAVINCI RESOLVE 16 YENİ ÖZELLİKLER

DaVinci Resolve 16, kısa süre içinde teslimat yapılan işlerde ve hızlı çalışması gereken kurgucular için özellikle tasarlanmış, devrimsel, yeni bir Hızlı Kurgu sayfası içerir. Yeni DaVinci Neural Engine; yüz tanıma, hız çarpıtma ve bunlar gibi nice yeni etkili özellikleri etkinleştirmek üzere otomatik öğrenme kullanır. Düzeltme klipleri; efektleri ve derecelendirmeleri alttaki timeline’de bulunan kliplere uygulamak için kullanmanızı sağlar ve uygulamanın herhangi bir yerinden projeleri YouTube ve Vimeo gibi servislere yüklemek için quick export ismindeki çabuk dışa aktarma kullanılabilir. Ayrıca, yeni GPU hızlandırılmış skoplar, daha önce hiç olmadığı kadar çok teknik izleme seçenekleri sunar. Bunlara ek olarak, Fusion önemli ölçüde daha hızlıdır ve Fairlight sayfasına sarmal 3D ses eklenmiştir. DaVinci Resolve 16, kullanıcıların istedikleri yüzlerce özelliği içeren devasa bir sürümdür!

Dünyanın en hızlı ve en gelişmiş profesyonel kurgu sistemi!

Kurgu; görüntüler arasında doğru geçiş yapma sanatı ile bir hikâyeyi anlatma, akıcılık yaratma ve sahnenin ruhunu ve duygusunu yakalama becerisidir. Binlerce klip arasından seçim yapmanız, en doğru görüntüleri bulmanız ve hikâyeyi ileriye taşıyan pürüzsüz bir kurgu yapmanız gerekmektedir. DaVinci Resolve dünyanın en gelişmiş profesyonel kurgulama yazılımıdır. Hem tanıdık hem de eşsiz olarak yenilikçi olduğundan, kusursuz bir hikâyeyi oluşturmanıza yarayacak hassas araçları ve performansı sunar.

DaVinci Resolve’deki Yeni Kurgulama Özellikleri

Altyazılar ve Kapalı Altyazılar

SRT dosyalarını içe aktarın veya altyazıları ve kapalı altyazıları manuel olarak oluşturun.

Yığılı Timeline’ler

Birden fazla timeline’yi hızla kopyalama, yapıştırma ve aralarında düzeltmeler yapmak için açın.

Ekran Üstü Bilgi Notları

Yeni bilgi notu araçlarıyla, doğrudan video üzerine çizim yapın.

2D ve 3D Başlık Şablonları

Profesyonel olarak tasarlanmış Fusion 2D ve 3D başlıkları hızla ilave edin.

Resolve FX Keyframe’ler

Resolve FX ve Open FX plugin’leri anime etmek için keyframe’ler ilave edin.

Geliştirilmiş Optik Akış

Yeni algoritmalar; ağır çekim ve Smooth Cut olarak bilinen pürüzsüz kurgu için üstün nitelikli sonuçlar sağlar.