DaVinci Resolve 17

Profesyonel Kurgulama, Renk, Efektler ve Ses Post Prodüksiyonu!

DaVinci Resolve; kurgulama, renk düzeltimi, görsel efektler, hareket efektleri ve ses post prodüksiyonunu bir yazılım aracında birleştiren tek çözümdür! Zarif ve modern arayüzü, yeni kullanıcılar için öğrenmesi hızlı ve yeterince kolay olmasına rağmen, profesyoneller için de güçlüdür. DaVinci Resolve, daha hızlı ve daha yüksek kalite iş yapmanıza olanak tanır, çünkü birkaç uygulamayı öğrenmek ya da farklı işler için yazılım değiştirmek zorunda kalmazsınız. Yani, tüm işlemler süresince kamera orijinal kalitesindeki görüntülerle çalışabilirsiniz. Bu, tek bir uygulamada kendi post prodüksiyon stüdyonuza sahip olmaya benzer! Bunların ötesinde, DaVinci Resolve’yi öğrenmekle Hollywood profesyonellerinin kullandığı araçların birebir aynısını kullanmayı öğreniyorsunuz!

DAVINCI RESOLVE 17 YENİ ÖZELLİKLER

 

DaVinci Resolve 17; en yeni geniş gam HDR için yeni görüntü işleme, güçlü bir ses motoru, sarmal 3D ses iş akışları ve daha fazlasına sahiptir! Renk uzmanları; yeni HDR derecelendirme araçlarına, yapay zeka tabanlı ‘magic mask’ ve daha fazla özelliğe sahip olur. Fairlight; tek bir sistemde 2.000 kanalı destekleyen yüksek performanslı bir ses motoru olan Fairlight audio core ile birlikte fare ve klavye tabanlı düzenleme seçim araçlarını bir üst seviyeye çıkarıyor! Editörler; görüntüleri daha hızlı düzenlemek ve bulmak için bin ayırıcılara sahip metaveri tabanlı yeni bir “klaket” görünümüne, ses düzenleme için yakınlaştırılmış dalga şekillerine, akıllı yeniden çerçevelemeye, proxy’lere, canlı efekt önizlemeleri ve bunlar gibi birçok özelliğe sahip olur. Bunlara ek olarak ‘Fusion’ sayfasında oluşturulan efektler, yazılar veya geçişler, ‘edit’ ve ‘cut’ ismindeki kurgulama ve hızlı kurgulama sayfalarında kullanılabilir!

Dünyanın en hızlı ve en gelişmiş profesyonel kurgu sistemi!

Kurgu; görüntüler arasında doğru geçiş yapma sanatı ile bir hikâyeyi anlatma, akıcılık yaratma ve sahnenin ruhunu ve duygusunu yakalama becerisidir. Binlerce klip arasından seçim yapmanız, en doğru görüntüleri bulmanız ve hikâyeyi ileriye taşıyan pürüzsüz bir kurgu yapmanız gerekmektedir. DaVinci Resolve dünyanın en gelişmiş profesyonel kurgulama yazılımıdır. Hem tanıdık hem de eşsiz olarak yenilikçi olduğundan, kusursuz bir hikâyeyi oluşturmanıza yarayacak hassas araçları ve performansı sunar.

DaVinci Resolve’deki Kurgulama Özellikleri

Altyazılar ve Kapalı Altyazılar

SRT dosyalarını içe aktarın veya altyazıları ve kapalı altyazıları manuel olarak oluşturun.

Yığılı Timeline’ler

Birden fazla timeline’yi hızla kopyalama, yapıştırma ve aralarında düzeltmeler yapmak için açın.

Ekran Üstü Bilgi Notları

Yeni bilgi notu araçlarıyla, doğrudan video üzerine çizim yapın.

2D ve 3D Başlık Şablonları

Profesyonel olarak tasarlanmış Fusion 2D ve 3D başlıkları hızla ilave edin.

Resolve FX Keyframe’ler

Resolve FX ve Open FX plugin’leri anime etmek için keyframe’ler ilave edin.

Geliştirilmiş Optik Akış

Yeni algoritmalar; ağır çekim ve Smooth Cut olarak bilinen pürüzsüz kurgu için üstün nitelikli sonuçlar sağlar.